لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21

لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21  که برای اولین بار در جهان توسط متخصصان این شرکت اختراع گردیده  در اداره کل مالکیت صنعتی ایران نیز به ثبت رسیده و تحت حمایت های حقوق مالکیت فکری و معنوی این نهاد میباشد. این اختراع همچنین دارای تاییده از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران میباشد .

لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آمــا® مدل T21 : همانطور که قبلا گفته شد علیرغم مزایای لرزه گیرهای لاستیکی ، کاستی هایی نیز در آن وجود دارد. آسیب پذیری آنها در مقابل عوامل موثر خارجی مانند : پارگی ، تحمل حرارت پایین در مقایسه با اتصالات آکاردئونی، ناپایداری آنها در برابر اشعه اوزن و … اما یکی از معایب برجسته آنها را میتوان فرسودگی زودرس و ناگهانی آنها دانست.

از آنجا که نگهداری و طول عمر لرزه گیرهای لاستیکی به عوامل زیادی از جمله: شرایط محیطی، درجه حرارت ، نوع و سرعت سیال، نوع و میزان ذرات معلق در سیال ، حرکات و جابجایی های کنترل نشده … دارد لذا تعیین عمردقیق آنها مقدور نیست و بطور کلی و عموما تعیین طول عمر لاستیکها از تاریخ تولید آنها محاسبه میشود. در پروژه هایی که حساسیت بالاتری دارند حتما باید نسبت به تعویض آنها در تاریخ مقرراقدام نمود در غیر اینصورت و به احتمال قوی خطوط تولید را با توقفهای پیش بینی نشده و ناگهانی مواجه میسازند.

در برخی مواقع محل نصب لرزه گیرهای لاستیکی  در ارتفاع زیاد و یا د رمحل هایی است که بازرسی را غیر ممکن و یا دشوار مینماید که در این هنگام نیز استفاده از  لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آمــا® مدل T21 کاملا کارا و موثر میباشند. بطور مثال در واحد تولید کنسانتره یک کارخانه فولاد سازی که حجم مواد جامد معلق در سیال( کنسانتره فولاد) بالا میباشد این نرمه های فولادی معلق در سیال که با سرعت درون خطوط لوله و تجهیزات وابسته حرکت میکنند موجب سایش و خوردگی  سریع سطوح داخلی تجهیزات خطوط لوله از جمله لرزه گیرهای لاستیکی میگردد. و خرابی هنگامی آشکار میگردد که دیگر کار از کار گذشته و لرزه گیر لاستیکی بطور ناگهانی شروع به نشت سیال مینماید.

اما در لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آمــا® مدل T21 از حسگرهایی استفاده شده که در لایه های میانی لرزه گیرلاستیکی کارگذاشته شده که به محض ایجاد ترک ، پوسیدگی، پارگی و یا خوردگی در لایه داخلی اولیه و نشت سیال به لایه میانی، حسگرها نفوذ سیال را سریعا تشخیص و مدار الکترونیک طراحی شده نیز از طریق ارسال انواع هشدارهای دیداری و شنیداری و امواج رادیویی و یا حتی ارسال پیام کوتاه به کنترل پنل مربوطه  (انتخابی)، بخش سرویس و نگهداری را سریعا از وجود خرابی مطلع نموده و یا بسته به تنظیمات ،سیستم هوشمند خود نسبت به قطع برق پمپ ها و یا سایر تجهیزات انتقال سیال بصورت اتوماتیک اقدام می نماید.

بدینسان لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آمــا® مدل T21 این مزیت و این فرصت را به مسئولین قسمت سرویس و نگهداری میدهد که قبل از خرابی و از کار افتادگی ناگهانی محصولات آمــا®نسبت به تعویض آنها اقدام نمایند. این اختراع نه تنها درلرزه گیرهای لاستیکی بلکه در سایر تولیدات و محصولات آمــا® نظیر انواع و اقسام شیلنگهای لاستیکی و لاستیک های بکار رفته در شیرآلات صنعتی و صنایعی که وجود مواد جامد معلق و ساینده در سیال موجب خوردگی بدنه فلزی شیرالات میگردد بسیار کاربردی است . زیرا به محض خوردگی لاستیک و قبل از اینکه خوردگی به بدنه شیرآلات نفوذ نموده و به آن آسیب وارد نماید از طریق لاستیک های هوشمند آمــا®، به سرعت اعلام هشدار نموده و یا سیستم را بطور اتوماتیک از طریق قطع برق متوقف مینماید.

بدین ترتیب نسلی نو از لرزه گیرها و شیلنگهای لاستیکی  توسط این شرکت متولد گردیده که پیش بینی میگردد با توجه به کیفیت و ضریب اطمینان بالای آن، این محصولات بزودی جایگزینی بسیاربرتر و مناسبتری  نسبت به نسل قدیمی آن باشد و طولی نخواهد کشید که این نسل از لرزه گیرهای لاستیکی آمــا ® جایگزین انواع قدیمی تر خواهند شد.

مزایای استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آمــا® :

لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21
لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21

 

 •  مطمئن و ایمن برای پرسنل بخش سرویس و نگهداری
 • جلوگیری از هدر رفت سیالات گرانبها
 • جلوگیری از توقف ناگهانی خطوط انتقال
 • عدم نیاز به بازرسی های ادواری
 • حذف بازرسی در اماکنی که دور از دسترس و یا در ارتفاعات میباشند
 • سرعت و سهولت در تشخیص خرابی ها، پیش از موعد مقرر
 • قیمت مناسب آن در مقایسه با سایر لرزه گیری لاستیکی ساده
 • قابل کنترل و نصب بر روی پنل اختصاصی و تابلوهای کنترل
 • اعلام انواع هشدارهای دیداری و شنیداری و یا قطع اتوماتیک تجهیزات
 • بدون هزینه های اضافه سرویس و نگهداری
 • امکان کارکرد با برق و یا باطری با طول عمرباطری بمدت 3 سال
 • بازرسی بدون تجهزات خاص و تنها با یک تستر پرتابل
 • امکان نصب کیت SMS و اطلاع رسانی به موقع خرابی و نشت سیال از طریق ارسال پیام کوتاه به مسئول سرویس و نگهداری
 • امکان ارسال گزارش نشت یا خرابی لرزه گیر از طریق انواع امواج رادیویی
 • طول عمر بالای سیستم  میانگین به مدت حداقل 10 سال
 • سرویس و نگهداری آسان

شرکت آرمان بهین پژوه با افتخار اعلام مینماید که طراحی و تولید لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آمــا ® و سایر محصولات این شرکت تماما توسط مهندسان و متخصصان جوان این شرکت طراحی و تولید گشته و دارای بالاترین سطح کیفی و مطابق با آخرین الزامات استانداردهای فنی و بین المللی موجود میباشد.تمام قطعات و محصولات طراحی شده در این شرکت اعم از قطعات فولادی و یا لاستیکی در مراحل اولیه طراحی و قبل از تولید آزمایشی  با استفاده از آخرین نسخه از  نرم افزارهای طراحی صنعتی نظیر CATIA,INVENTOR, SOLID WORK   طراحی و با بهره گیری از روش المان محدود (FEM) در نرمافزارهایی مانند   ANSIS, ABAQUS … مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و سپس اقدام به ساخت نمونه های آزمایشی آنها شده و پس ازقبول نتیجه آزمایشات و بازرسی ها و الزامات خواسته شده مورد نظر ، مطابق استانداردهای مربوطه،  اقدام به تولید انبوه محصولات میگردد.

استحکام کششی فلنج

لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21

پس از آن نیز با اعمال بازرسی های فنی مستمر از مرحله تهیه مواد اولیه تا تولید محصول نهایی و نهایتا عرضه آنها به مشتریان خود این اطمینان را میدهیم که همواره در کنار آنان بوده و از هیچ کوششی در راه کسب رضایت آنان کوتاهی نکنیم. بدین منظورجهت سرعت بخشیدن به مراحل فرایند فروش و نیز اثر بخشی هر چه بیشتر خدمات پس از آن ، این شرکت اقدام به راه اندازی وب سایت جدید خود و کانال های ارتباط جمعی مربوطه نموده  که در آن سعی گردیده با تمرکزبر روی ارایه خدمات آموزشی ، مشاوره فنی ، فروش و خدمات پس از فروش ، ارایه گواهینامه های بازرسی محصولات  بصورت آنلاین  و سایر امکانات دیگر، قدمی هر چند کوچک جهت قدردانی از انتخاب مشتریان خود برداشته باشد.

لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21 لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21 لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21 لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21 لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21 لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21 لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند آما مدل T21