تاریخچه

جناب آقای علیرضا جربزه مدیرعامل شرکت درسال 1361 و در نوجوانی فعالیت صنعتی خود را در کارخانه ” شرکت کمپرسور سازی ایران تکنیک”  که متعلق به پدرشان بود شروع کرده و در زیر سایه پدر و تشویقهای ایشان ، شروع به کسب تجربه کار فنی نموده و همزمان با تحصیل به کار تولید نیز اشتغال داشتند . با پایان جنگ تحمیلی در سال 1365 و پس از 4 سال  سا بقه کارعملی در واحدهای ماشینکاری ، جوشکاری ، مدل سازی و ریخته گری به سمت مدیرتولید کارخانه منتسب شده  و تا سال 1369 به سمت مدیرتولید و معاون پدر مشغول فعالیت بودند. در سال 1370 و با تشویق و حمایت های مادی و معنوی  پدر اقدام به تاسیس یک کارگاه ماشینکاری مستقل برای خودشان نموده و با 3 نفر کارگر در کارگاه خود  برای کارخانه پدر اقدام به ماشینکاری قطعات ریخته شده  کمپرسور های  باد نموده و همزمان برای سایر همکاران و مشتریان نیز سفارشات  ماشینکاری انواع قطعات و تجهیزات مربوطه را انجام میدادند.

در سال 1374 که دهه سازندگی  دوران پس از جنگ بود ، بسیاری از تجهیزات و محصولات وارداتی بودند و صنعت کشور هنوز به این درجه از رشد نرسیده بود . ایشان با تحقیق در باره کمبود محصولات صنعتی  قابل تولید و سازگار با توان تولیدی کارگاه خود در آن زمان ، زمینه فعالیت درتولید شیرآلات صنعتی را انتخاب و ساخت مدل های شیرآلات درا در کارگاه خود آغاز نموده و پس از 3 سال فعالیت در این زمینه و در سایه رشد رونق اقتصادی سال های پس ازجنگ در سال 1377 اقدام به ثبت “شرکت شیرآوج تهران” نمودند وبا اخذ مجوز تولید از سازمان صنایع آن زمان، تولید شیرآلات  صنعتی با نام تجاری “ویگ” را شروع  نموده و یک سال پس از آن یعنی در سال 1378 موفق به اخذ گواهینامه تضمین کیفیت از شرکت  RW TUV آلمان گردیدند.

در سال 1379 با عقد قرارداد با شرکت سپا سد- قرارگاه خاتم الانبیاء طراحی و ساخت شیرآلات  Gate Valve حوزچه آرامش سد کرخه که بزرگترین سد خاکی خاورمیانه است  شروع  گردید و به تایید شرکت مهاب قدس که نقش مشاور پروژه را به عهده داشتند ، پروژه با بهترین کیفیت ممکن و در راس زمان تعیین شده اجرا و تحویل خریدار گردید که دریافت تقدیر نامه از کارفرما برگ افتخاری برای این شرکت و کارکنان صدیق و سخت کوش آن میباشد.

در سال 1385  شرکت قبلی به نام “شرکت آرمان بهین پژوه ” تغییر نام داده و فعالیت های تولیدی خود را ادامه و بنا به خواست مدیر عامل جناب آقای جربزه  تمرکز بر روی مسئله و مشکل کم آبی کشور مورد توجه و به عنوان  هدف اصلی شرکت قرار گرفته که جهت نیل به این هدف تحقیق و پژوهش در این زمینه شروع و طراحی و ساخت انواع قطعات لاستیکی مربوط به شیرآلات صنعتی آغاز وپس از کسب چندین سال تجربه درصنایع لاستیک به ویژه لرزه گیرهای لاستیکی خطوط لوله ، این شرکت تحقیقات خود را با هدف تولید نسل جدیدی از شیرآلات و لرزه گیرهای لاستیکی آغاز و در سال 1393 وبا گواهی تایید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران ؛ برای اولین بار در ایران و جهان موفق به ثبت اختراع لرزه گیرهای لاستیکی هوشمند با نام تجاری ثبت شده  آمــا ® گردید.

درحال حاضر نیروهای متخصص این شرکت بیشتر وقت خود را صرف پیشرفت این پروژه نموده و متناسب با محتوای نام شرکت و همزمان با تولید لرزه گیرهای هوشمند آمــا® مشغول تحقیق و توسعه در زمینه سایر کاربرد های این اختراع در دیگر صنایع  کشور میباشند. با امید به اینکه بتوانیم در راه استقلال صنعت کشو عزیزمان  ایران ، قدمی هر چند کوچک برداشته باشیم.