معرفی لرزه گیرهای لاستیکی (الاستومری)

معرفی لرزه گیرهای لاستیکی

معرفی لرزه گیرهای لاستیکی (الاستومری) : عموما  از یک آستر لاستیکی با لایه های بافته شده از نخ های نایلونی که به لایه های تقویت کننده معروف هستند و برای دوام و استحکام بخشی بیشتر به ساختار لرزه گیر و نیز دو عدد فلنج و یا مهره ماسوره رزوه ای و …  برای اتصال به دیگر قسمت های خطوط لوله ساخته شده است.لرزه گیرهای لاستیکی بدلیل وزن سبک و فضای مورد نیازنسبتا کوچک و اهمیت آنها در صنعت ،امروزه ارزش بسیار زیای در محافظت از سیستم های خطوط لوله  و تجهیزات مربوطه را دارا میباشند.

صدا و لرزش های ایجاد شده بوسیله تجهیزاتی مانند پمپ ها توسط لرزه گیرهای لاستیکی جذب میگردند. صداهای ناخواسته و آلودگی صوتی عامل بسیار ناخوشایندی برای کارکنان در کارخانه ها میباشد و لرزش نیز موجب خستگی زودرس در نقاط پر استرس خطوط لوله مانند محل های جوشکاری شده گشته که بسادگی منجر به تخریت آنها میگردد .استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی این مشکلات را بشدت کاهش میدهند.

اگر چه در طراحی ها و نقشه های تاسیساتی و خطوط لوله تمامی ابعاد و اندازه ها و فواصل و زوایا مطابق خواسته طراح انجام میگردد  ولی در اجرا و پیاده سازی پروژه عملا انحرافاتی بسیار جزیی بوجود میاید که یکی از کارایی های لرزه گیرهای لاستیکی منطبق سازی این  اختلافات و انحرافات جزئی  در دو سر لوله میباشد که لرزه گیرهای لاستیکی با استفاده از مزیت انعطاف پذیری خود در سه محور این اختلافات را منطبق مینمایند:

1- انحراف محوری  Axial Deflection 2- انحراف جانبی  Lateral Deflection 3- انحراف زاویه ای Angular Deflection

 

لرزه گیرهای لاستیکی
جابجایی های لرزه گیر های لاستیکی

جابجایی های ناشی از تغییرات  حرارتی ( انقباظ و انبساط ) در تمامی سیستم های سخت ظاهر میگردند و لرزه گیرهای لاستیکی این جابجایی ها را متعادل مینمایند. لرزه گیرهای لاستیکی با متعادل کردن ناهم ترازی های جزیی خطوط لوله کمک بزرگی به تیم راه اندازی کارخانه ها نموده و حتی میتوانند به جای کیت های نصب تلسکوپی نیز بکار روند.لرزه گیرهای لاستیکی در برابر امواج موجی شکل درون خطوط لوله دارای تحمل بسیار خوبی هستند و نه تنها اثرات ایجاد شده ناشی از ضربات قوچ  Water Hammerرا بطور قابل ملاحظه ای کاهش میدهند بلکه جذب کننده ضربانآب  Water Pulsation نیز میباشد. مزیت دیگر لرزه گیرهای لاستیکی ویژگی غیر رسانایی آنهاست ؛ از لرزه گیرهای لاستیکی گاهی نیز به منظور عایق الکتریکی  Electrical Insulator  استفاده میگردد آنها برای پیشگیری ازمشکلات خوردگی حاصل از الکترولیز دو فلز غیر همنام که در خطوط لوله درمجاورت و اتصال با یکدیگر قرار دارند بسیار مفید هستند.

مزیت لرزه گیرهای لاستیکی نسبت به قطعات قابل انبساط آکاردونی (فولادی) قابلیت استفاده از آنها در محیط های بسیار خوردنده میباشد هر چند این اتصالات دما و فشار محدودی را تحمل مینمایند. لرزه گیرهای لاستیکی  در اشکال مختلف و با تعداد قوس های دو، سه و حتی بیشتر نیز توسط این شرکت طراحی و تولید میگردند.کیفیت و کار کرد لرزه گیرهای لاستیکی آمــــا ®  بوسیله مهندسین با تجربه وبا سابقه شیمی و پلیمر این شرکت  و تحت روش های کیفی دقیق و سختگیرانه پشتیبانی و تضمین میگردد.

تمامی فرایندهای کیفی از هنگام انتخاب مواد لاستیک که به شکل پودر بوده و مطابق با فرمولاسیون دقیق مهندسی  مخلوط میشوند ، تا  مراحل پخت ، پیوستگی مواد ، دوره تبرید و عمل آوری همگی تحت نظارت و بازرسی دقیق انجام میشوند. سپس به منظوراطمینان از کارایی کامل ، هریک از آسترهای لرزه گیر لاستیکی در معرض رویه های آزمون دقیق و بازرسی های چشمی و عملکردی قرار گرفته و کلیه مراحل فرایند تولید تا حد ممکن شناسایی و در فرم های مربوطه ثبت و ظبط میگردند تا یک ردیابی بی نقص و کامل از محصول فراهم گردد.

علاوه براین، واحد فنی/ مهندسی این شرکت آماده ارایه راه حل های اختصاصی برای درخواست های سفارشی جهت برآورده نمودن خواسته های مشتریان خود میباشد. در نتیجه ما در وضعیت ارایه یک محصول با کیفیت با قیمت های بسیار رقابتی هستیم که استفاده از انبار وسیع محصولات ما را قادر به پاسخ گویی سریع به درخواست مشتریان محترم مینماید.

تیم خبره ، امکانات و تجهیزات مدرن و رویه های کیفی استقرار یافته در سیستم  و خدمات پشتیبانی  این شرکت ارزش افزوده بالایی برای محصولات ما ایجاد مینماید. ما آماده به اشتراک گذاری تجربه خود برای ارایه این محصولات به  مشتریان خود میباشیم.

 لرزه گیرهای لاستیکی آمـــا®  امروزه بطور گسترده ای در صنایع بکار میروند که در زیر میتوان تعدادی را برشمرد :

نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع دریایی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع سیمان، صنایع فولاد و تاسیسات ساختمان

دریایی: دستگاه های تولید آب آشامیدنی تازه، موتورهای دریایی، سیستم های عرشه، خطوط آب سرد کن، مدارهای روانساز…

  • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی: خطوط لوله، در قسمت تخلیه و مکش پمپ ها ، تجهیزات مهار آتش …
  • سیستم های گرمایش و سرمایش:موتور خانه ها ، تهویه مطبوع، بویژه جذب لرزش و صداهای ضربانی ایجاد شده بوسیله ایستگاه های فشار، برج های خنک کننده، کندانسرها، چیلرهاو کمپرسورها ، مکش و تخلیه  قبل و بعد از پمپ ها …
  • صنایع فرایندی: سیالات دوغابی شکل، دفع فا صنایع شیمیایی دیگر
  • صنایع فولاد: خطوط تغلیظ ، تولید کنسانتره فولاد، تاسیسات انتقال، تجهیزات خنک کننده …
  • شیمیایی: خطوط  انتقال مواد ترکیبی، تجهیزات گرمایش، انتقال سیالات با مخلوط مواد جامد معلق …