لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10

لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10 : تمامی مدل های T10  الی T19 لرزه گیرهای آمــا® مطابق تصویر از اجزاء زیر تشکیل شده و مطابق با آخرین نسخه از استانداردهای روز دنیا تولید میگردند.

لرزه گیرهای هوشمند آمــا®چیست؟

 لیست قیمت سال 96 

رنگ لیبل های لرزه گیرهای لاستیکی آما

این لرزه گیرها با روش بلادری و برای انواع سیالات ، دما و فشار های مختلف تولید ، و دارای فلنج های گردان میباشند که در دو نوع مهار دار و بدون مهارعرضه میگردند.یکی از ویژگیهای لرزه گیرهای لاستیکی آمــا®  قوس حساب شده و مهندسی آن میباشد که متضمن کارکردی مطمئن در جابجایی های خطی مطابق مقادیر درج شده در جداول مربوط به این مدل میباشد.

لرزه گیر لاستیکی آمــا® بدون مهار- با فلنج آلومینیومی

 

از دیگر ویژگیهای این لرزه گیرها، فوق سبک بودن وزن آنهاست که با حفظ کیفیت  محصول بار کمتری را به سیستم و خط لوله تحمیل می نماید.

همانطور که در تصویر ملاحظه میکنید لرزه گیرهای لاستیکی آمــا®  داری لایه تقویت شده از بافته های الیاف و نخ های مقاوم به فشار و حرارت میباشد که متناسب با فشار اسمی از دو تا چندین لایه تشکلیل شده است که این لایه ها با استفاده از حلقه های فولادی کار گذاشته شده در قسمت گلویی استحکام بالا و پایداری را در قسمت نشیمنگاه فلنج ها فراهم میاورد.

فلنج های گردان نیز در هنگام تنظیم سوراخ پیچها با فلنج مقابل سهولت و سرعت بیشتری در هنگام نصب ایجاد مینماید. فلنج های لرزه گیرهای آمــآ® در جنس های مختلف از چدن نشکن  (GJS 400)و فولاد ST 37 تا طیف وسیعی ازفولاد های آلیاژی , مطابق با استانداردهای جهانی مرتبط تولید میگردند و امکان تولید سفارشی هر نوع فلنج با هر نوع جنس و شکلی وجود دارد.

لازم به یاداوری است که تمامی فلنج های لرزه گیرهای آمــا®  و نیز بالشتک لاستیکی آنها در مرحله طراحی توسط نرم افزار های طراحی صنعتی نظیر CATIA , INVENTOR , SOLID WORK   طراحی و با بهره گیری از روش المان محدود (FEM) در نرمافزارهایی مانند   ANSIS, ABAQUS … مورد تحلیل و بررسی قرار میگیرند.

سپس اقدام به ساخت نمونه های آزمایشی آنها شده و پس از انجام انواع تست های  استاتیکی و مدال  و پس ازقبول نتیجه آزمایشات و بازرسی ها و الزامات خواسته شده مورد نظر ، مطابق با استانداردهای مربوطه،  اقدام به تولید انبوه محصولات میگردد.

توضیح اینکه در پروژهای حساس مانند صنایع هوا و فضا ، هسته ای ، نظامی… این شرکت آمادگی خود را جهت ارسال و ارایه این آزمون ها به مدیران فنی پروژه ها اعلام مینماید.

این قطعات پس از تولید نیز با استفاده از انواع تست های مخرب و غیر مخرب در آزمایشگاه های معتبر اقدام به کسب اطمینان از دقت عملکرد درست و استحکام نهایی آنها میگردد.

استحکام کششی فلنج
فلنج لرزه گیرلاستیکی

برای سفت نمودن پیچ های فلنج لرزه گیرهای لاستیکی آما مدل T10 نیز اقدام به تهیه جدول نیروی گشتاور “  گردیده  تا از سفت نمودن بیش از حد پیچ های فلنج که موجب لهیدگی لبه بالشتک لاستیکی میگردد پرهیز شود.

هدف اصلی از نصب میل مهار جذب نیروی ناشی از فشار داخلی و اجتناب از نیروی واکنش بیش ازحد به تکیه گاه ها میباشد. اگر چه بر روی تکیه گاه ها در حالت عادی باری وارد نمیشود ولی وجود آنها ضروری است.میل های مهار در یک لرزه گیر  فقط در جابجایی های محوری کار میکند. میل های مهار بطور معمول در لرزه گیرهای با فشاربالا و قطرهای بزرگ استفاده میشوند که در این صورت به یک تکیه گاه بسیار قوی نیاز دارند.

میل های مهار میتوانند از جمع و یا باز شده بیش از حد قوس لرزه گیرهای لاستیکی جلوگیری نمایند.

میل های مهار میتواند در هنگام نصب از کشیدگی و باز شدن  بیش از حد لرزه گیرممانعت نمایند.

 

در سرویس های خلاء (مکش) میل مهار با رینگهای خلا همزمان بکار گرفته میشوند تا از جم شدگی و چروک شدن لرزه گیردرحین کار جلوگیری نمایند.

تمامی رینگهای خلاء لرزه گیرهای لاستیکی آمــا® از جنس فولاد ضد زنگ میباشد.

 

لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10
لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10

 

 

لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10
لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10

 

 

لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10 لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10 لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10  لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10  لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10  لرزه گیر لاستیکی مشخصات و ویژگیهای طراحی مدل T10